Beylikdüzü Psikolog Hülya Arslan Kaba Uzman Psikolog
Aile ve Çift Terapisti / Cinsel Terapisti
Bireysel Psikoterapist

1975 İzmir doğumludur. Lisans eğitimini Psikoloji Bölümünde tamamladıktan sonra Aile ve Çift Terapisi alanında yüksek lisans yaparak “Uzman Psikolog “ ünvanını almıştır.

Mesleki çalışmalarına çocuk terapisti olarak başlamıştır. Bu doğrultuda oyun terapisi, Denver II Testi, Gessell, Goodenough, Frostig Görsel Algı Testi, Peabody, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama testi, Stanford BinetZeka Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, WISC-R çocuklar için zeka testi,LöisaDüs ve CAT testi eğitimlerini almıştır.

Mutlu çocuklar için mutlu ailelere ihtiyaç olduğu düşüncesiyle rotasını Çift ve Aile Terapisine doğru yönlendirmiştir. Seanslarında, eğitimini almış olduğu, Stratejik Aile Terapisi, Bilişsel Aile Terapisi, , Duygu Odaklı Çift Terapisi ,Gottman Çift Terapisi ,Çözüm Odaklı Aile Terapisi ve Sistemik Aile Terapisi yöntemlerinden yararlanmaktadır.Aile ve çift terapisinde, 2.600 ’ün üzerinde seans tecrübesi bulunmaktadır.

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği ( CİSED) cinsel terapi eğitimlerini tamamlamış olup ,’ Cinsel Terapist’ ünvanını almıştır. Aile ve Çift terapilerini Cinsel Terapi ile birleştirmektedir. Cinsel İşlev bozukluğunda 250’nin üzerinde vajinusmus terapisi yapmıştır.

Boşanma Danışmanlığı sertifikasına sahiptir. Boşanma Danışmanlığını, boşanma öncesi, boşanma süreci ve boşanma sonrası olmak üzere 3 aşamada yapmaktadır.

Ailelere, yetişkinlere ve alanda çalışan uzmanlara çok çeşitli konularda eğitim ve seminer çalışmaları yürütmüştür ve halen eğitim ve seminer çalışmalarına devam etmektedir.

Çalışma alanları;Bireysel Terapiler,Evlilik Öncesi Danışmanlığı, Çift ve Aile Danışmanlığı, Cinsel Terapi,Vajinusmus ,İlişki Analizi, İlişkide problem çözme becerileri ,Boşanma Danışmanlığı, Mesleki platformda; Türk Psikologlar Derneği, Çift ve Aile Terapisi Derneği (ÇATED), Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) üyesidir. Arya Psikoloji Danışmanlık ve Gelişim Akademisi kurucusu ve genel koordinatörüdür. Evli ve 2 çocuk annesidir.